OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#6162
Σε μια σελίδα που φτιάχνω υπάρχει η ανάγκη κάποια προϊόντα να πωλούνται ανά ζεύγος,ή ανά τετράδα ή ανά εξάδα κλπ.Θέλω σε αυτά τα προϊόντα ο πελάτης να έχει δυνατότητα παραγγελίας μόνο ζεύγος ή τετράδα ή εξάδα κλπ,και να μην μπορεί να "σπάσει" την ποσότητα.Παράδειγμα,αν ένα προϊόν πωλείται ανά 4αδα,το σύστημα να του επιτρέπει να επιλέξει 4,8,12,16 κ.ο.κ.Γίνεται αυτό;Ακόμα και κάποιο plugin έτοιμο να υπάρχει δε με πειράζει.Αλλά να γίνεται κατ΄επιλογή,διότι κάποια άλλα προϊόντα πωλούνται ανά τεμάχιο.Η τιμή που θα εμφανίζεται θα είναι ανά τεμάχιο.
#6165
Καλημέρα,

Δες αν σε καλύπτει αυτό ή αυτό.

Εναλλακτικά, χωρίς τροποποίηση, μπορείς να δηλώσεις στην τιμή του προϊόντος την τιμή τεμαχίου και να φτιάξεις υποχρεωτικές επιλογές για 2,4,8,16, κλπ, τεμάχια με την ανάλογη προσαύξηση τιμής & βάρους για κάθε επιλογή.
#6166
Ναι ευχαριστώ κάτι τέτοιο έψαχνα.Το πρώτο κάνει τη δουλειά που θέλω και είναι και δωρεάν,αλλά το δεύτερο πρέπει να είναι πιο φιλικό στο χρήστη,διότι στο dropdown menu του δίνει τα πολλαπλάσια,ενώ το πρώτο αν πωλείται ανά 4αδα,ο πελάτης θα γράψει 5 τεμάχια και στο καλάθι θα βρει 8.Πάντως είναι αυτά που έψαχνα.Σας ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!