OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
Από ChristosK
#624
Γεια σας

Ψάχνω κάποιο extension που να εμφανίζει random products στο πρωτοσέλιδο. Η ιδιαιτερότητα είναι ότι θέλω να εμφανίζει 3 τυχαία προϊόντα από 3 διαφορετικές κατηγορίες. Μέχρι τώρα ότι έχω βρει εμφανίζει τρία τυχαία προϊόντα από μία και μόνο κατηγορία.

Έχετε υπόψη κάποιο τέτοιο extension;

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει, μπορώ με κάποιο extension random products να κάνω κάτι ανάλογο χρησιμοποιώντας το 3 φορές το ένα δίπλα στο άλλο και ορίζοντας κάθε φορά διαφορετική κατηγορία από όπου τραβάει προϊόντα;

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#626
Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει αυτό που χρειάζεσαι σε έτοιμη λύση - παρόλο που είναι χρήσιμο και δεν και είναι τρομερά δύσκολο για να προστεθεί σαν μία επιπλέον δυνατότητα στα υπάρχοντα extensions.
Σε περίπτωση που δεν υπάρχει, μπορώ με κάποιο extension random products να κάνω κάτι ανάλογο χρησιμοποιώντας το 3 φορές το ένα δίπλα στο άλλο και ορίζοντας κάθε φορά διαφορετική κατηγορία από όπου τραβάει προϊόντα;
Θεωρητικά μπορεί να γίνει αν γνωρίζεις πολύ καλά css και να κάνεις κλώνους των modules, αλλά δεν θα στο πρότεινα.

Η σωστότερη προσέγγιση είναι να επιλέξεις κάποιο extension που να σε καλύπτει σε επίπεδο λειτουργίας όσο το δυνατόν περισσότερο και να επικοινωνήσεις με τον developer του για να τον ρωτήσεις αν είναι διατεθειμένος να αναπτύξει τις τροποποιήσεις που χρειάζεσαι με κάποια αμοιβή.

Αν δεν είναι διατεθειμένος ο developer να το αναλάβει, μπορείς να κάνεις ένα αίτημα εμπορικής ανάπτυξης στο φόρουμ και να ζητήσεις προσφορά από Έλληνες developers να στο τροποποιήσουν όπως θες.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!