OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#6658
Καλό ερώτημα επειδή έχω τροποποιήσει αρκετά και αλλάξει σχεδόν όλο το theme εδώ και πολύ καιρό δε μπορώ να πω με απόλυτη σιγουριά αλλά νομίζω ότι ξεκίνησα από το Demo 4. :D
Δηλαδή για να καταλάβω καλύτερα το κάθε Demo που ούτως ή άλλως έχει διαφορετικό layout στο product page διαμορφώνει διαφορετικά το product.tpl?

Ευχαριστώ!
#6659
Καλημέρα,

Δεν επηρεάζεται το tpl/twig. Ανάλογα τις ρυθμίσεις του theme κάποια elements εμφανίζονται σε διαφορετικό container.
Τα παραδείγματα που έχουν δοθεί σε προηγούμενα ποστ, αφορούσαν περιπτώσεις που σε desktop ανάλυση τα tabs περιγραφής, χαρακτηριστικών, κλπ εμφανίζονται δεξιά από την εικόνα και το theme που χρησιμοποίησες, ως προεπιλογή έχει αυτήν τη διάταξη. Ωστόσο από αυτό που περιγράφεις, μάλλον άλλαξες τη διάταξη των tabs από "Details Top" που είχε αρχικά το theme 4 σε κάτι άλλο. Έτσι το container των αστεριών είναι πλέον πάνω πάνω (είτε είναι ενεργοποιημένο να εμφανίζεται ή όχι). Άρα, για να πάει η αξιολόγηση σε σωστότερο σημείο, θα μπορούσες να τοποθετήσεις τον κώδικα του skroutz πάνω από το
Κώδικας: Επιλογή όλων
<?php if ($date_end && $j3->settings->get($j3->document->isPopup() ? 'quickviewCountdown' : 'countdownStatus')): ?>
Μετά, ανάλογα το πως θέλεις να εμφανίζεται σε σχέση με τα υπόλοιπα, θα χρειαστεί να προσαρμόσεις τα border botom και border top των containers που βρίσκονται πάνω και κάτω από το container του sκroutz και ίσως χρειαστεί να περικλείσεις το container του skroutz με div και να δώσεις στο div styling για border, margin, padding, κλπ.
#6666
Τελικά το τοποθέτησα πάνω από το

<?php if ($description && $j3->document->isPopup('quickview') && ($j3->settings->get('quickviewDescription') && $j3->settings->get('quickviewDescriptionPosition') == 'image')): ?>

για να εμφανιστεί κάτω από το image.

Ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!