OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#6778
Καλημέρα σας,
Έχω ένα Opencart 2.3.0.2 και θέλω να προσθέσω ένα field Εγγύηση σε κάθε προϊόν.
Πήρα το Product Warranty Pro και πλέον μπορώ να προσθέσω ένα field σε κάθε προϊόν που εμφανίζεται στη σελίδα προϊόντος.
Το θέμα είναι ότι με το Import and Export XML ( 1.5.x ,2.x & 3.x) που κάνω εξαγωγή των προϊόντων, το πεδίο αυτό δεν βγαίνει, λογικό αφού δεν ξέρει το πού να το ψάξει και να το βρει.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να προσθέσω custom field σε ένα προϊόν το οποίο μετά θα εμφανίζεται σε πιθανό xml export από κάποιο module;

Ευχαριστώ.
#6780
Καλησπέρα,

Όχι. Για να περιλάβεις τα πεδία που δεν υπάρχουν στην αρχική δομή της βάσης του OpenCart στην επέκταση export, χρειάζεται τροποποίηση η επέκταση.
#6783
Αν ψάξεις στο marketplace υπάρχουν διάφορες επεκτάσεις για custom/additional fields προϊόντων.

Ωστόσο, για να συμπεριληφθούν αυτά τα έξτρα πεδία σε εξαγωγή XML που ρώτησες πριν, η επέκταση που παράγει το XML θα πρέπει να υποστηρίζει δυναμικά την προσθήκη προσαρμοσμένων πεδίων από στήλες της βάσης που δεν υπάρχουν στην αρχική δομή του OpenCart, αλλιώς μόνο με τροποποίηση της επέκτασης.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!