OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#6801
Καλησπέρα σας,

μπαίνοντας στις κατηγορίες με τα προϊόντα, ενώ μέχρι πριν φόρτωνε τα επόμενα προϊόντα κανονικά , τώρα μου εμφανίζει τα πρώτα 12 και μετά σταματάει και δεν πάει αυτόματα στα επόμενα όπως έκανε. Αν αλλάξω την προεπιλογή εμφάνισης 12 σε 100 για παράδειγμα τα φορτώνει και αφού τα δω πάει κανονικά στα επόμενα φορτώνοντας τα αυτόματα.
Σας επισυνάπτω και ένα screenshot και η έκδοση Opencart που χρησιμοποιώ είναι 3.0.3.2.

Τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να αλλάξω την προεπιλογή σε 100; Ή κάπως να βρω τι δημιουργεί αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ πολύ
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NtinaTsif την 25 Νοέμ 2020, 17:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
#6802
Μπορείς να δώσεις το site σου;
Στείλε μου pm αν δεν θέλεις να εμφανίζεται για κάποιον λόγο εδώ.
Τι εννοείς τα επόμενα προϊόντα αν για παράδειγμα μια κατηγορία έχει 50 προϊόντα δείχνει μόνο τα 12 και δεν έχει να πας στην επόμενη σελίδα; ή τα έβγαζε όλα σε μια σελίδα και δεν το κάνει πλέον
#6803
Ναι αυτό ακριβώς ενώ έχω 50, 100 ή όσα είναι στην εκάστοτε κατηγορία εμφανίζει τα δώδεκα. Πριν ακριβώς εκεί που ξεκινάει το footer της σελίδας εμφάνιζε ένα στρόγγυλο που έδειχνε οτι φορτώνει τα επόμενα αυτόματα. Δεν έχω την επιλογή σελίδας απλά φόρτωνε μόνο του τα επόμενα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
#6804
Επειδή το extension της Lightning κασάρει Js και Css και ακριβώς το ίδιο κάνει και το Opencart το θέμα λύθηκε από το Journal -> System->Settings -> Performance -> Minifiers όπου τα αντίστοιχα ταμπάκια των Js και Css πρέπει να είναι κλειστά. Ξανακάνει regenerating το lightning και διορθώνει το πρόβλημα που υπήρχε.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!