OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#6707
Καλημέρα σας,

έχουμε ήδη στήσει ένα e-shop , προστέθηκαν 2 προμηθευτές και λόγω της μικρής μου εμπειρίας με το opencart , έχω κολλήσει στο import του αρχείου του 3ου προμηθευτή εδώ και 2 εβδομάδες. Αυτά τα προϊόντα που περιέχει το xml του προμηθευτή θέλω να τα "κουμπώσω" σε δικές μου προυπάρχουσες κατηγορίες. Στο xml του υπάρχει το CATEGORY_NAME, όπως σας δείχνω και στα επισυναπτόμενα , βάζοντας το όμως στο αντίστοιχο πεδίο στο Columns mapping μου δημιουργεί νέες κατηγορίες ασχέτως που έχω κάνει και το Categories mapping. Έχω δοκιμάσει πολλούς τρόπους ακόμη και το CATEGORY_ID αλλά πάλι μου δημιουργεί δικές του κατηγορίες.

Opencart version : 3.0.3.2

Any help? :?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NtinaTsif την 25 Νοέμ 2020, 17:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#6709
Δοκίμασες να κάνεις rename τις κατηγορίες του με το ακριβές λεκτικό των δικών σου κατηγοριών;
Άβαταρ μέλους
Από NtinaTsif
#6714
Καλημέρα Αρθούρε,

συγνώμη που καθυστέρησα να απαντήσω αλλά λόγω χρόνου δεν μπόρεσα να ασχοληθώ με το θέμα μου!

Ναι το δοκίμασα και αυτό και μου τις κάνει διπλές, γιατί η κατηγορία υπάρχει ήδη σε μένα και θέλω να κουμπώσω τα συγκεκριμένα προϊόντα του xml σε αυτή.

Σπαζοκεφαλιά τελείως!
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#6715
Περίεργο, κανονικά αν ορίσεις ακριβώς την κατηγορία δεν θα έπρεπε να σου δημιουργήσει δεύτερη. Είσαι σίγουρη ότι είναι 100% ίδιο; Μήπως έχει ξεφύγει κανένα κενό κάπου;

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!