OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
#6892
Καλησπέρα κόσμε!

Την βοήθεια σας για άλλη μια φορά.

Έχω το σύστημα πληρωμών της Alpha, θέλω να προσθέσω δυνατότητα δόσεων και ελάχιστο ποσό δόσεων.
Αν κατάλαβα καλά πρέπει να αλλάξω την μεταβλητή extInstallmentoffset με την τιμή “0” και στη μεταβλητή extInstallmentperiod τον αριθμό των δόσεων. Αυτά θα πρέπει να τα αλλάξω στην checkout page, το ερώτημα είναι που βρίσκω αυτό το αρχείο.

Έκδοση 2.0.3.1 / Theme Journal.

Ευχαριστώ πολύ!
#6894
Καλησπέρα,

Πρέπει η επέκταση να υποστηρίζει επιλογή δόσεων στο checkout από τον πελάτη. Για μία τέτοια υλοποίηση χρειάζονται τροποποιήσεις τουλάχιστον στον controller και στο tpl της επέκτασης. Αν ενδιαφέρεσαι, διαθέτουμε επέκταση για Alphabank με υποστήριξη δόσεων και κανόνες διαφορετικού αριθμού δόσεων ανάλογα το ποσό της παραγγελίας.
#6895
Να προσθέσω και εγώ σχετικά με το παραπάνω θέμα. Πρόσφατα ενεργοποίησα τις δόσεις σε Eurobank σε συνεργαζόμενο κατάστημα. Έπρεπε πρώτα να μιλήσω με Eurobank και μετά με Cardlink για την ενεργοποίηση στο δικό τους σύστημα αλλιώς οι δόσεις δεν θα λειτουργούσαν. Η όλη διαδικασία πήρε 7 μέρες περίπου.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!