OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Χαλαρές συζητήσεις που δεν αφορούν απαραίτητα το Opencart.
#6954
@nbgr Καλωσόρισες στην κοινότητα, πως και από AI πήγες σε web developing και όχι σε data analysis ή κάτι πιο scientific; Με python ξεκίνησες;
Από nbgr
#6994
@Alexandra έχω κάποια χρόνια που τέλειωσα το μεταπτυχιακό σε ΑΙ. Δεν είχα προϋπηρεσία και σε συνδυασμό με έλλειψη θέσεων στην Ελλάδα κατέληξα σε web-development. Πάντως με ενδιαφέρει αρκετά και εξελίσσω όποτε μπορώ τα skills σε data science και σε machine learning που με τραβάει πολύ. :)
#8396
Καλησπέρα σε όλους,

πρόσφατα ανακάλυψα την κοινότητα μιας και ασχολήθηκα με το opencart.
Οπότε ας συστηθώ κι εγώ.

Γεννημένος και μεγαλωμένος στην Αθήνα, ασχολούμαι με την πληροφορική από το 1996 ως τεχνικός/«δικτυάς» και από το 2005 με web development/προγραμματισμό.

Χρησιμοποποιώ κατά κύριο λόγο PHP, Python και τα συν αυτώ. Επίσης γνωρίζω C++, Java αλλά με τις δύο τελευταίες δεν έχω κάνει κάτι σε επαγελματικό επίπεδο.
Μου αρέσει να γράφω δικό μου κώδικα και SQL queries αλλά η άτιμη κοινωνία με ανάγκασε να ασχοληθώ και με διάφορα frameworks και cms. Κάτι σαν τους ροκάδες που για να ζήσουν έπαιζαν σε σκυλάδικα. :)
Για να μην μακρυγορώ και σας κουράζω αν κάποιος θέλει να μάθει περισσότερα μπορεί να με ρωτήσει ή να του στείλω τα url's από την προσωπική μου ιστοσελίδα.

Ήδη έχω κάποιες απορίες για το πρόγραμμα αλλά θεωρώ πως θα βοηθηθώ γενικά από την κοινότητα και ευελπιστώ πως θα μπορέσω να ανταποδώσω.

Τα σέβη μου.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#8397
Καλωσόρισες Απόστολε!

Ότι απορίες έχεις για το OpenCart εδώ είμαστε.

Μπορείς να προσθέσεις το URL της ιστοσελίδας σου στην υπογραφή του λογαριασμού σου.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#8399
Μία άσχετη ερώτηση λόγω ονόματος.
Κάποια σχέση με νομό Σερρών;
Όχι.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!