OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#7192
Καλημέρα,

Έχω ένα λίγο περίπλοκο θέμα:
Έχουμε 2 κατηγορίες ειδών
Κατηγορία 1
Κατηγορία 2
Κανόνας 1 - Minimum αξία παραγγελίας από την κατηγορία 1 - 150,00€ για να ολοκληρωθεί η αποστολή.
Κανόνας 2 - Maximum αξία παραγγελίας από την κατηγορία 2 - 500,00€ εφόσον ισχύει ο κανόνας 1

Ο έλεγχος δεν είναι απαραίτητο να γίνεται κατά την εισαγωγή στο καλάθι. Μπορεί να γίνεται και στο checkout.

Έχει τύχει σε κάποιον; Μήπως γνωρίζει κάποιος κάποιο extension που να μπορεί να καλύψει τη συγκεκριμένη ανάγκη;

Ευχαριστώ,

Σάκης
#7193
Καλημέρα,

Τις κατηγορίες 1 και 2 πως τις ορίζεις; Με κανονικές κατηγορίες;
Τι μέθοδο ή μεθόδους αποστολής έχει το κατάστημα;
Τι άλλοι υπολογισμοί μεταφορικών χρειάζονται να τρέχουν παράλληλα ή συνδιαστικά με αυτό που αναφέρεις;
#7194
Alexandra έγραψε: 07 Απρ 2021, 12:33 Καλημέρα,

Τις κατηγορίες 1 και 2 πως τις ορίζεις; Με κανονικές κατηγορίες;
Δεν υπάρχει τίποτα αυτή τη στιγμή.
Είναι υπό συζήτηση για το πως μπορεί να στηθεί κάτι τέτοιο.
Υποθέτω πως ή θα είναι κανονικές κατηγορίες ή θα χρησιμοποιηθεί κάποιο άλλο πεδίο, π.χ. κατασκευαστές ή ότι βολεύει περισσότερο.
Alexandra έγραψε: 07 Απρ 2021, 12:33 Τι μέθοδο ή μεθόδους αποστολής έχει το κατάστημα;
Μέθοδος αποστολής θα είναι μία και μόνο.
Alexandra έγραψε: 07 Απρ 2021, 12:33 Τι άλλοι υπολογισμοί μεταφορικών χρειάζονται να τρέχουν παράλληλα ή συνδιαστικά με αυτό που αναφέρεις;
Από τις λίγες πληροφορίες που έχω είναι πως δεν θα έχει κάποιο ιδιαίτερο κόστος μεταφορικών και θα είναι flat ή με 2, 3 steps που θα έχουν να κάνουν με τον όγκο.
#7195
Οκ, κατάλαβα, αν δεν βρεις κάτι έτοιμο, call me να μιλήσουμε για καστομιά.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!