OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#7322
Καλησπέρα...

Πώς μπορώ να αυξήσω στη σελίδα προϊόντος στο frontend, τα δεκαδικά στην τιμή χωρίς ΦΠΑ από τα δύο στα τέσσερα αλλά να παραμείνουν δύο στην τελική τιμή ;

Μπορώ να το αυξήσω σε τέσσερα από το system/localisation/currencies αλλά το αλλάζει παντού, κάτι που δεν το θέλω...

Ευχαριστώ...
#7323
Καλησπέρα,
Τι theme έχεις τι έκδοση OpenCart και πόσα δεκαδικά θέλεις; Πόσα νομίσματα είναι ενεργά στο κατάστημα;
#7324
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την άμεση απόκριση...

Έχω το oc 2.1.0.2 με journal 2.16.8, υπάρχει μόνο το ευρώ και θα ήθελα άλλα δύο ψηφία. Από δύο σε τέσσερα...

Ωστόσο, από Σεπτέμβριο σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση στο oc και άρα και το journal...
#7328
Καλησπέρα,

Στο αρχείο catalog/controller/product/product.php στη γραμμή 320 το:
Κώδικας: Επιλογή όλων
$data['tax'] = $this->currency->format((float)$product_info['special'] ? $product_info['special'] : $product_info['price']);
κανε το:
Κώδικας: Επιλογή όλων
// $data['tax'] = $this->currency->format((float)$product_info['special'] ? $product_info['special'] : $product_info['price']);
$data['tax'] = number_format((float)$product_info['special'] ? $product_info['special'] : $product_info['price'], 4, ',', '') . '€';

Μετά refresh τροποποιήσεις και journal cache.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!