OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#8170
Καλημέρα σε όλη την ομάδα. Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω custom tags h2,h3 στα κείμενα των φωτωγραφιών που έχω σαν carousel κάτω από κάθε κεντρική κατηγορία στην σελίδα μου και στην ουσία είναι οι υποκατηγορίες . Από μόνες τους έχουν κανονικά τα tags αλλά θέλω να παίρνουν και τιμές όταν είναι σαν φωτογραφίες στο carousel.Έχω opencart 3.0.3.8 και θέμα το Journal 3

Ευχαριστώ πολύ!
#8173
Καλησπέρα, μπορείς να επέμβεις στο αρχείο twig του carousel και να αλλάξεις ότι θέλεις στην HTML. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία των twig αρχείων μπορείς να βρεις εδώ: https://twig.symfony.com/
#8176
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Αλεξάνδρα αλλά το θέμα είναι οτι δεν βρίσκω πουθενά το αρχείο twig του carousel.

Ευχαριστώ!!!
#8178
Καλησπέρα,

Είναι το αρχείο catalog/view/theme/journal3/template/product/category.twig
Αν έχεις δηλώσει carousel, ψάχνεις για ότι περικλείεται στο condition:
Κώδικας: Επιλογή όλων
{% if j3.settings.get('subcategoriesDisplay') == 'carousel' %} 
#8191
Καλημέρα ,θα ήθελα να ρωτήσω, επειδή το πρώτο στάδιο ολοκληρώθηκε με επιτυχία ,για τα προιόντα που υπάρχουν κάτω από το carousel πάλι στο category.twig θα πρέπει να επέμβω?

Ευχαριστώ πολύ
#8192
Καλησπέρα,

Διόρθωσε το email σου στο φόρουμ, γιατί αυτό που έχεις δηλώσει πετάει error DOMAIN_NOT_RESOLVED
#8194
Καλησπέρα, ωραία,

Για τα προϊόντα χρησιμοποιείται άλλο αρχείο:
catalog/view/theme/journal3/template/journal3/product_card.twig

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!