OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#8288
Καλησπέρα στην Ομάδα του Opencart,

Θα ήθελα να ρωτήσω καθώς δεν έχω ξαναδουλέψει κάτι τέτοιο σε extension, φυσικά commercial λύση αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.
Έχω το πεδίο location στα προϊόντα όπου συμπληρώνω τον εκάστοτε προμηθευτή των προϊόντων μου.
Θα ήθελα να βρω ένα extension όπου με βάση μια συνθήκη στην προκείμενη περίπτωση το πεδίο location να κάνει τα εξής:

Κατάσταση διαθεσιμότητας για το location (Προμηθευτή Α) > 0 -> Διαθέσιμο 4-10 ημέρες
Κατάσταση διαθεσιμότητας για το location (Προμηθευτή Α) <0 Μη Διαθέσιμο-Εξαντλημένο
-------
Κατάσταση διαθεσιμότης για το location (Προμηθευτή Β) > 0 Διαθέσιμο 1-3 ημέρες
Κατάσταση διαθεσιμότης για το location (Προμηθευτή Β) <0 Διαθέσιμο έως 30 ημέρες
-------
και αν υπάρχει η δυνατότα globally να θέσω πχ από 5-10 τεμάχια = Χαμηλή Διαθεσιμότητα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

*Opencart version 3.0.3.8 και Journal 3.1.12
#8290
Καλησπέρα,

Η κανονική λειτουργία του OpenCart και του Journal, είναι να εμφανίζουν την επιλεγμένη κατάσταση διαθεσιμότητας του προϊόντος όταν το απόθεμα είναι από μηδέν και κάτω. Χρειάζεται να τροποποιηθούν και τα δύο ώστε να εμφανίζουν διαφορετικές καταστάσεις διαθεσιμότητας ανά απόθεμα και αυτό να ελέγχεται από πεδίο στο προϊόν, στην περίπτωση μας Location.. Μάλλον πας σε custom υλοποίηση.
#8304
Καλησπέρα,
Ευχαριστώ για την απάντηση. Μετά από ψάξιμο βρήκα ένα extension στο marketplace του Opencart κοντά σε αυτό που έψαχνα https://www.opencart.com/index.php?rout ... on_id=1753

Το θέμα είναι ότι βλέποντας Last Update23 Sep 2021, είπα καλύτερα ας επικοινωνήσω με τον developer μέσω του Get Support να δω αν το υποστηρίζει ακόμα. Εδώ και 8 μέρες ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση. Οπότε όπως είπες πρέπει να πάω σε κάποια custom υλοποίηση. Πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως δεν υπάρχουν επιλογές στα instock extension και γενικά με την κατάσταση διαθεσιμότητας για διάφορες συνθήκες.

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Καλησπέρα, Δεν βλέπω κάποιο σφάλμα, αν χρειάζεσαι[…]

Ριξε μια ματια στο /admin/view/template/extension/[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!