OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Άβαταρ μέλους
Από kainblock
#8310
Στην αναζήτηση μου για μια επέκταση δημιουργίας newsletter μέσα στο περιβάλλον του Opencart δεν έχω βρει δυστυχώς κάτι αξιόλογο.
Είδα αρκετά demo επεκτάσεων και κακώς δεν κράτησα κάποιες σημειώσεις έτσι ώστε να σας πω πιες και γιατί δεν θα τις επέλεγα.
Σε γενικές γραμμές ήταν πολύπλοκο να στήσεις το σώμα του email οπότε και απαγορευτικό για τον μέσο χρήστη.
Επίσης όπως πολύ σωστά αναφέρετε στον παρακάτω σύνδεσμο η Αλεξάνδρα καλό είναι να χρησιμοποιούμε μια εξειδικευμένη υπηρεσία γι αυτό το σκοπό.
viewtopic.php?f=8&t=271&p=1398

Στην αναζήτηση που έκανα σήμερα, καλή επιλογή μου φάνηκε το mailerLite σε συνδυασμό με αυτή την επέκταση όπου στην ουσία συγχρονίζει τους subscribers με το opencart.

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους έχουν χρησιμοποιήσει το mailerLite ή οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία γι αυτόν τον σκοπό.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#8311
Καλησπέρα,

Υπάρχει και αυτή η επέκταση για Sendinblue, ωστόσο δεν την έχω ελέγξει:
https://www.opencart.com/index.php?rout ... n_id=35482

Αν δοκιμάσεις κάποια επέκταση για τέτοιες υπηρεσίες που να λειτουργεί σωστά out of the box, φτιάξε ένα Howto στο φόρουμ. Ενδιαφέρει πολύ κόσμο.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!