OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από Tasos Droutsas
#8548
Καλησπέρα,

Μόλις παρατήρησα ότι κυκλοφόρησε επίσημη έκδοση 3.0.3.9 για το Opencart.

Καταλαβαίνω ότι είναι νωρίς αλλά αν κάποιος έχει εικόνα θα με ενδιέφερε να μάθω λεπτομέρειες για το κατά πόσο αξίζει.

Το πρόβλημα είναι ότι έχουμε αιτήματα αλλά δεν ξέρουμε που να στήσουμε. Από την μια η 3.0.3.8 πάει επίσημα μέχρι PHP 7.4 αν δεν κάνω λάθος, από την άλλη η 4 δεν έχει Ocmod και δεν έχει ακόμα υποστήριξη σε βασικά modules που χρησιμοποιούμε
Τέλος δεν ξέρω αν παίζει τον ρόλο του αλλά πάντα μιλάμε για εικαστικό Journal (ενδεχομένως 3.2 τώρα που έχει δουλευτεί και λίγο)

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#8549
Καλησπέρα,

Θα το δω και μόλις έχω άποψη για την 3.0.3.9, θα ανεβάσω σχετικό άρθρο.

Σχετικά με τις 4.x, προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είναι ακόμη production ready. Ωστόσο αν κάποιος έχει χρόνο και διάθεση να διορθώσει κάποια bugs που μπορεί να προκύψουν, είναι εφικτό να στηθεί νέο site σε αυτές τις εκδόσεις. Αν χρησιμοποιείτε journal, θεωρώ πιο σημαντικό ότι το journal 3.2 δεν είναι δοκιμασμένο, παρά τα όποια προβλήματα μπορεί να προκύψουν στο OpenCart τα οποία εντοπίζονται και λύνονται σχετικά πιο εύκολα απ' ότι στο Journal.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!