OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε δωρεάν βοήθεια για την ανάπτυξη απλών τροποποιήσεων (Mods) στον κώδικα του Opencart.
#6502
Καλημέρα!

Διάβασα για το vue και κατάφερα να κρύψω τα πεδία και να τους περνάω και μια τιμή για να μη χτυπάει error. Παρόλα αυτά την τιμή ό,τι και να κάνω δεν την κρτάει. Στο checkout μου γυρνάι την τιμή στην προηγούμενη. Δηλαδή αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν γράφω εγώ το email πχ στο πεδίο απο το πληκτρολόγιο περνιέται μια χαρά. Όταν την βάζω με κώδικα την τιμή στο πεδίο μόνο μου τη δείχνει ... δεν την κρατάει.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνω λάθος? Την τιμή την περνάω με vmodel αλλά έχω δοκιμάσει και το vbind και v-on:input event.
#6516
Καλημέρα!

Το έφτιαξα απλά ήθελα να βάλω ένα extra property στα δεδομένα μου. Εκεί που δηλώνεις το vue element. Βρήκα το checkout.js αλλά δε φαίνεται να παίρνει το extra πεδίο. Γνωρίζει κάποιος πού πρέπει να το προσθέσω. Για την ακρίβεια θέλω να βάλω ένα βοηθητικό πεδίο που θα έχει μια σταθερή τιμή ώστε να βάζω τιμή στο email πριν το κρύψω.
#6517
Καλησπέρα,

Τις μεταβλητές μπορείς να τις περάσεις στο array $data['checkout_data'] του controller catalog/controller/journal3/checkout.php που εν συνεχεία γίνονται διαθέσιμες στο Vue από το checkout.twig. Μην ξεχάσεις να κάνεις refresh το cache των τροποποιήσεων όταν κάνεις αλλαγές στο checkout.php.
#6526
Στο checkout.js το data παίρνει τα δεδομένα από το _QuickCheckoutData που και αυτό λαμβάνει τα δεδομένα από τα προηγούμενα που σου εξήγησα.
#6529
Καλησπέρα!

Θα ήθελα στη σελίδα του checkout να κάνω μια αναδιάταξη των sections για να μου έχει πάνω πάνω την επιλογή της μεθόδου αποστολής. Το έκανα από το checkout.twig αλλά επειδή δε μου τα φέρνει ωραία ... πού μπορώ να παίξω με τις διαστάσεις του κάθε section block?
#6530
Μπορείς να κάνεις css overrides από τις ρυθμίσεις του Journal.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!