OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#744
Είμαι τελείως καινούργια στον χώρο αυτό.
OpenCart 2.0.0.
Έχω vqmod αντίστοιχης έκδοσης.
Ένα μόνον extension GOP "Cash On Delivery" το οποίο δεν δούλεψε ποτέ.

1. Παρατηρώ οτι το μήνυμα , μάλλον το "comment" που δημιουργώ κατα το check out , δεν το παίρνω ποτέ.
2. Επίσης όταν ο χρήστης κάνει Guest Checkout δεν παίρνω ποτέ την αναφορά , οτι μόλις πούλησα κάτι στον πελάτη. Αναφορά με μήνυμα μου δίνει μόνον ο χρήστης που κάνει Register.

Δεν ξερω αν πρέπει να ανοιξω 2θεματα .Έχω και άλλες απορίες για το μέλλον αλλα ας πάρουμε τις απορίες απο την αρχή.

Ευχαριστώ
#761
Το σχόλιο κανονικά δεν αποστέλλεται στον διαχειριστή αλλά μπορείς να το δεις στην διαχείριση στις παραγγελίες. Υπάρχουν mods που το διορθώνουν όμως.

Αν έχεις επιλέξει ναι στο "E-mail Ειδοποίησης Νέας Παραγγελίας" (New Order Alert Mail) θα έπρεπε να λειτουργεί.
Αν δεν λειτουργεί είναι πιθανόν πρόβλημα της έκδοσης. Επειδή η έκδοση 2 έχει σοβαρότερα προβλήματα, δεν την έχουμε δοκιμάσει ενδελεχώς για να εντοπίσουμε όλα τα πιθανά προβλήματα. Εφόσον είσαι καινούργια στο OpenCart θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με την έκδοση 1.5.6.4 που είναι σταθερή. H version 2.0 έχει αρκετά bugs τα οποία διορθώνονται σιγά σιγά με τις επόμενες υποεκδόσεις.
#765
Ευχαριστώ για την απάντηση,
Έχω επιλέξει ΝΑΙ στο "E-mail Ειδοποίησης Νέας Παραγγελίας" (New Order Alert Mail).

Δεν δουλεύει.Μάλλον πρόβλημα έκδοσης, θα το αφήσω όπως έχει.
Έχω σχεδόν τελειώσει με την σελίδα, δεν θέλω να αλλάξω έκδοση τώρα.
#770
Θα σου πρότεινα τουλάχιστον να αναβαθμίσεις το site σου στην τελευταία 2.xx.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!