OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
Από athina
#7353
Καλημέρα σας, αν μπορεί να με βοηθησει κάποιος θα ήμουν πολύ ευγνώμων.
Εχω εγκαταστήσει το modulus Admin Quick Edit PRO σε Open Έκδοση 3.0.2.0 .

Όταν το εχω ενεργοποιημένω δεν μου εμφανίζει στην διαχείριση την σελίδα των προϊόντων " ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ -> ΠΡΟΙΟΝΤΑ " Μου βγάζει οτι η σελίδα δεν υπάρχει!
Οταν το απενεργοποιώ μου την εμβανίζει κανονικα την σελίδα.

Παρακάτω μου εμφανίζει το error που μου εμφανιζει
"Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function link() on null in /home/dalouda/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_admin_controller_extension_module_aqe_catalog_product.php:588 Stack trace: #0 /home/dalouda/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_admin_controller_extension_module_aqe_catalog_product.php(47): ControllerExtensionModuleAqeCatalogProduct->getList() #1 /home/dalouda/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_engine_action.php(79): ControllerExtensionModuleAqeCatalogProduct->index(Array) #2 /home/dalouda/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_engine_loader.php(65): Action->execute(Object(Registry), Array) #3 /home/dalouda/public_html/admin/controller/extension/module/admin_quick_edit.php(455): Loader->controller('extension/modul...', Array) #4 /home/dalouda/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_system_engine_action.php(79): ControllerExtensionModuleAdminQuickEdit->__call('catalog__produc...', Arra in /home/dalouda/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_storage_modification_admin_controller_extension_module_aqe_catalog_product.php on line 588"

Γνωρίζει κάποιος τι πρεπει να κανω για να διορθωθει ?
Σας ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#7357
Καλησπέρα,

-Επειδή έχεις και vQmod, δοκίμασε να διαγράψεις το cache του vQmod και μετά να κάνεις refresh το cache των τροποποιήσεων.
- Έλεγξε στον φάκελο vqmod/logs/ αν υπάρχουν καταχωρήσεις, αν πχ κάποιο άλλο vQmod τροποποιεί κάτι που τροποποιείται παράλληλα και από το quick edit και δημιουργεί σφάλματα.
- Εναλλακτικά, αν υπάρχουν άλλα vQmods / OCMODS δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τα OCMOD από τις τροποποιήσεις και τα vQmod μπορείς να μετονομάσεις το αρχείο τους σε onoma-arxeiou.xml_off.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!