OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#825
καλησπέρα
το πρώτο κομμάτι το έχω κανει κομπλε
αυτο που μου μένει ειναι να δώσω τιμή οταν κάποιος επιλέγει να πληρώσει με αντικαταβολή.
αυτο πως ακριβός γίνετε???

και επίσης το θεμα του download μονο με διπλά προϊόντα γίνετε? κάποιο extansion μήπως το κάνει?
#826
Για την αντικαταβολή όπως σου είπα μπορείς να χρησημοποιήσεις το πρόσθετο που σου πρότεινε ο Opencart-Hellas εγώ επίσης έχω υπόψιν ένα δωρεάν πρόσθετο που μπορεί να σου κάνει την δουλειά μπορείς να του ρίξεις μια ματιά εδώ http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=11301 .

Το 2ο θέμα με τα Downloads εγώ τουλάχιστον δεν πιστεύω να μπορείς να το κάνεις αν δεν το κάνεις μόνος σου η αν στο κάνει κάποιος για εσένα ... βλέπεις στο προϊόν θα πρέπει να ορίσεις "Βάρος 0" για να το πάρει σαν ψηφιακό προϊόν και από το λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι ... Ελπίζω να μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος άλλος . :(
#827
αυτο το extension που μου πρότεινες φαίνεται ποιο συμμαζεμένο με μια ματιά που το έριξα.
οσο για το download μέχρι να βρεθεί μια λύση εχω βάλει σε ολα τα λήψης προϊόντα "Απαιτεί Αποστολή:"
έτσι οταν παει να το αγοράσει στon "Τρόπος Παράδοσης" στην "παραλαβή απο το κατάστημα" που ειναι (0 €)
έβαλα στο κειμενο (Παραλαβή από το κατάστημα ή λήψη αρχείου "DOWNLOAD" 0,00€)
και βλέπουμε αν βρώ κατι καλύτερο.
#835
Επειδή με το προηγούμενο Howto ήταν δύσκολο να κλωνοποιηθεί η αποστολή βάσει βάρους αν κάποιος δεν γνωρίζει php, έφτιαξα αυτό το τεχνικο άρθρο που περιγράφει όλα τα βήματα αναλυτικά.
#841
gxHL έγραψε:Για την αντικαταβολή όπως σου είπα μπορείς να χρησημοποιήσεις το πρόσθετο που σου πρότεινε ο Opencart-Hellas εγώ επίσης έχω υπόψιν ένα δωρεάν πρόσθετο που μπορεί να σου κάνει την δουλειά μπορείς να του ρίξεις μια ματιά εδώ http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=11301 .

Το 2ο θέμα με τα Downloads εγώ τουλάχιστον δεν πιστεύω να μπορείς να το κάνεις αν δεν το κάνεις μόνος σου η αν στο κάνει κάποιος για εσένα ... βλέπεις στο προϊόν θα πρέπει να ορίσεις "Βάρος 0" για να το πάρει σαν ψηφιακό προϊόν και από το λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι ... Ελπίζω να μπορέσει να σε βοηθήσει κάποιος άλλος . :(
Μπορεί σε αυτο το extension να του πω πχ μονο αν το ποσο ειναι πάνω απο 100 ευρώ να εμφανίζετε η αντικαταβολή?
#842
Από ότι θυμάμαι ναι αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος πες μου λίγο την έκδοση του opencart που έχεις να το δω σε εμένα.
#845
Η απάντηση έχει ήδη δοθεί εδώ http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=119&t=104532

Θα πας Admin Home >> Payment >> Extensions>> GOP Cash On Delivery >> Επιλέγεις αυτό που θέλεις και βάζεις στο
Enable Rule:
You can add a rule enabling or disabling this Extension.
Κώδικας: Επιλογή όλων
if($total<100)
{
     $enabled=false;
}
else
{
     $enabled=true;
}
Αν και δεν το δοκίμασα πιστεύω θα σου δουλέψει, ο κώδικας είναι αρκετά απλός μπορείς να τον επεξεργαστείς και μόνος σου αν χρειαστεί.
#846
ευχαριστώ πολυ.
και αν θέλω να του πω οτι αν αν η παραγγελία ειναι εώς 100€ να εμφανίζετε αλλιώς οχι
ειναι το ανάποδο?
Κώδικας: Επιλογή όλων
if($total<100)
{
     $enabled=true;
}
else
{
     $enabled=false;
}
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stonekgraff την 05 Ιαν 2015, 0:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
#847
Αντέστρεψε απλά το false με το true
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Arthouros την 05 Ιαν 2015, 0:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!