OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#831
Καλημέρα, νέος στο opecart, το έκανα εγκατάσταση, όρισα τον ΦΠΑ στο 23%, άρχισα να περνάω δοκιμαστικά προϊόντα για να μάθω τον χειρισμό του. Στην τιμή όταν δίνω 1,00 ευρώ μου δείχνει τελική τιμή 0,83 ευρώ. Κάνει αποφορολόγηση του 20% που είχε default το πρόγραμμα. Το έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη.
Η τελική τιμή του προϊόντος θέλω να είναι 1,23 με τον ΦΠΑ. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος.
Θα ήθελα να δίνω τιμή χωρίς φπα και να μου την βγάζει αυτόματα τελική τιμή με φπα, γίνεται;

Αναμένω μία απάντησή σας.
Ευχαριστώ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος philippou την 04 Ιαν 2015, 7:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
#834
Καλημέρα

Στις ρυθμίσεις των νομισμάτων πρέπει να ορίσεις νομισματική ισοτιμία του ευρώ (αξία 1.00000000).
Στις ρυθμίσεις του καταστήματος στην καρτέλα τοπική προσαρμογή επίλεξε προεπιλεγμένο νόμισμα ευρώ και στην αυτόματη ενημέρωση ισοτιμιών επίλεξε Ναι.

Μετά για το ΦΠΑ, στην διαχείριση δημιούργησε:
- μία Γεωγραφική ζώνη για όλες τις περιοχές της Ελλάδας
- ένα φορολογικό συντελεστή για 23% και ανέθεσε την γεωγραφική ζώνη της Ελλάδας

Μετά άνοιξε την υπάρχουσα φορολογική κλάση taxable goods ( η αν την έχεις διαγράψει δημιούργησε μία νέα) και πρόσθεσε τον φορολογικό συντελεστή της Ελλάδας.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!