OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
#8257
Καλημέρα,

Πρόσφατα ένας πελάτης μου με OC 2.x αιτήθηκε και έλαβε μία επέκταση από την εταιρία, αλλά δεν έχω προλάβει ακόμα να την ελέγξω γιατί ο πελάτης έχει custom checkout, όχι native ή Journal. Βασικά επέκταση είναι, το θέμα είναι αν θα λειτουργήσει με το checkout που χρησιμοποιείς και αν δεν απατώμαι με journal onepage checkout πρέπει να λειτουργεί.
Από Nantia
#8260
Καλησπέρα σας. Γνωρίζετε πως μπορεί να εγκατασταθεί το box now σε open cart και προσαρμοστει να εμφανιζεται ως διαθεσιμος τρόπος αποστολης μονο σε προιοντα που οι διαστασεις τους ειναι αποδεκτες για τις θυριδες; Ουσιαστικα να αποκλείει τα μεγαλύτερα προϊόντα που δε χωρανε στις θυριδες της. Ευχαριστώ.
#8261
Καλημέρα,

Αυτό θα μπορούσε να το αναλάβει κάποιος developer. Χρειάζεται να δημιουργηθεί κάποιος ογκομετρικός έλεγχος στην επέκταση για τα προϊόντα που μπορούν να υπαχθούν σε αυτήν την μέθοδο αποστολής και να βρεθεί λύση πως να χρεώνεται η αποστολή προϊόντων από το ίδιο καλάθι που δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτή η μέθοδος αποστολής.
Από malam
#8263
Σήμερα μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι είναι ένα πρόσθετο, όπως είπε η Αλεξάνδρα, και θα με πάρουν οι τεχνικοί, αν το αποφασίσουμε τελικά, για να μου δώσουν οδηγίες εγκατάστασης, χωρίς χρέωση μου είπαν.
Από Nantia
#8267
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εχω επικοινωνήσει μαζι τους κ μου εστειλαν το add on και το τηλέφωνο να μιλησει ο τεχνικος τους με τον IT της επιχείρησης. Απο οτι πληροφορήθηκα απο εκεινον επειτα, του ζητησαν να επεμβει στον κώδικα του add on τους κ να το προσαρμοσει πράγμα που ειναι πολυ δύσκολο απο οτι μου ειπε κ οτι δε γίνεται :( . Ο τεχνικος του BOX NOW επιμένει πως αυτό πρεπει να γίνει καθως εκάστη επιχειρηση εχει αλλες ανάγκες οπότε η επιχείρηση οφειλει να προσαρμόζει το add on στα μετρα της επεμβαίνοντας στον κώδικα..ειναι εφικτο να επέμβει κάποιος στον κώδικα ενω δεν τον εχει δημιουργήσει και αν ναι πως;
#8269
Καλημέρα,

Ένας έμπειρος developer λογικά θα μπορεί να το προσαρμώσει στο checkout που έχετε. Αν δεν έχετε κάποιον να το αναλάβει, μπορείτε να επικοινωνήσετε με εμάς στο peoplescode.com.
Από adsa
#8339
Είχα επικοινωνία και 'γω με τους ανθρώπους της Box now.
Μου απέστειλαν το plugin για την έκδοση του o.c 3.0.3.2 με journal 3, και διάφορους κωδικούς για την ενεργοποίηση.
Το plugin ανεβαίνει κανονικά και εμφανίζεται στο installer. Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν εμφανίζεται ούτε στο κεντρικό μενού του πίνακα ελέγχου ούτε και στις Επεκτάσεις-->Τρόποι Αποστολής, ούτε στις Μετατροπές...πουθενά εκτός από το installer. Έκανα ανανεώσεις αλλά τίποτα.
Σε επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι δεν μπορούν να βρουν λύση στο πρόβλημα. Απλά ρώτησαν την εταιρεία που τους κατασκεύασε το plugin, σχετικά με την έκδοση php που υποστηρίζει...
Τους πρότεινα να τους στείλω το φάκελο του site και την βάση δεδομένων (από το locallhost ), να το τρέξουν για να μπορέσουν, πιθανά, να βγάλουν μια άκρη.
Μου απάντησαν ότι αυτήν την υποστήριξη δεν την παρέχουν και πρέπει εγώ μόνος μου να έρθω σε επαφή με τον κατασκευαστή του plugin (έξτρα κόστος από ότι καταλαβαίνω).
Υπάρχει κάποιος που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε με κάποιο τρόπο ?

Συγνώμη αν έγραψα πολλά. Επίσης δεν ήμουν σίγουρος αν έπρεπε να ανοίξω καινούργιο θέμα...
(o.c 3.0.3.2, journal 3)
#8340
Καλημέρα,

Έλεγξε καταρχάς αν εγκατέστησες επέκταση για έκδοση 3. Αποσυμπίεσε το OCMOD και δες αν υπάρχει αρχείο στη διαδρομή admin/controller/extension/shipping/boxnow.php

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!