OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
#8342
Ωραία, είναι για 3. Έλεγξε αν το ίδιο αρχείο υπάρχει στο ίδιο path και online.
#8344
Το path στην εγκατάσταση του OpenCart, όχι URL
#8346
Δοκίμασε να διαγράψεις την εγκατάσταση και να ξαναεγκαταστήσεις την επέκταση.
#8348
Εφόσον όπως λες χρησιμοποιείς την κατάλληλη επέκταση για έκδοση 3, χωρίς να έχουμε εικόνα της εγκατάστασής του OpenCart σου δεν μπορούμε από εδώ να βοηθήσουμε περισσότερο. Δοκίμασε να ζητήσεις τεχνική υποστήριξη από την εταιρία που διαθέτει την επέκταση.
Από adsa
#8349
Μου στείλανε εφαρμογή για o.c 3 και journal. Δεν έκανα εγώ κάποια επιλογή.
Αν λυθεί θα επανέλθω για τις λεπτομέρειες.
Ευχαριστώ για το χρόνο και την υπομονή.
Από adsa
#8350
Συνέχεια προσπάθειας... μεταφορά όλων των αρχείων από το αποσυμπιεσμένο plugin, φάκελος upload, στο opencart.
Είχε και ένα αρχείο Install.xml, έξω από τον φάκελο upload. Αυτό το μετονόμασα σε boxnow.ocmod.xml και το έριξα στο φάκελο system.
(Όλα τα παραπάνω τα ανακάλυψα σε μία απάντηση της Alexandra - ευχαριστίες- σε ένα άλλο post).
Η εφαρμογή εγκαταστάθηκε με αυτόν τον τρόπο και εμφανίστηκε επιτέλους στους Τρόπους Αποστολής.
Τώρα πρέπει να ρυθμιστεί και αργότερα θα ξεκινήσω τις δοκιμές...
Από adsa
#8385
Με την δουλειά παρέλειψα να ενημερώσω το θέμα.
Τελικά για την σωστή εγκατάσταση χρειάστηκε να αποσυμπιέσω το zip που μου έστειλαν και να το συμπιέσω πάλι.
Αυτό ήταν. Η εφαρμογή εγκαταστάθηκε και δουλεύει. Τι έφταιξε και δεν δούλεψε από το αρχικό zip δεν μπόρεσε να το εξηγήσει και ο τεχνικός του boxnow (σε άλλη επικοινωνία που είχα, μου ανέφερε ότι η λύση αυτή δούλεψε και σε κάποια άλλα site).
Καλό είναι να γνωρίζουν όσοι επιλέξουν την μέθοδο, ότι στο opencart, η ρύθμιση για το μέγεθος της θυρίδας είναι στο μεσαίο. Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής. Αν για παράδειγμα χρειαστεί το μεγάλο μέγεθος θυρίδας η διαδικασία πρέπει να γίνει χειροκίνητα από το portal του boxnow.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!