OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#1021
Kαλησπέρα
Ανέβασα ενα 2.0.1.1 opencart και το δουλευω ομως διαπιστώνω 2 προβληματα
1.Αφηνει τους χρηστες να κανουν εγγραφή ομως δεν τους δεχεται στο login,το ιδιο κανει και σε εμενα το admin ενω διαχειριζομαι το back στο front δεν με αφηνει να κανω login!!
2.Mεσα στο admin στις κατηγορίες οταν προσπαθώ να κανω νεα κατηγορία δεν την δεχεται ουτε την κανει save βγαζει το παρακατω μηνυμα
Ειδοποίηση: Παρακαλώ ελέγξτε προσεκτικά τη φόρμα για λάθη!
Το ιδιο κανει και στα προϊντα!!
Υποψιαζομαι καποιος φακελος η αρχειο δεν εχει σωστα δικαιώματα!!!
#1030
1.
- Έλεγξε στο Πωλήσεις->Πελάτες->Ομάδα Πελατών-> Έγκριση Νέων Πελατών ότι είναι επιλεγμένο Όχι
- Στο OpenCart Οι διαχειριστές δεν συνδέονται στο frontend (όπως πχ γίνεται στο Wordpress)
2.
- Είσαι απολύτως βέβαιος ότι εισάγεις όλα τα υποχρεωτικά πεδία και ότι οι περιγραφές SEO είναι μοναδικές;
- Είσαι σε shared hosting; αν είσαι σε VPS/Cloud μήπως έχεις κάποιο πρόβλημα με τα sessions ή μετα cookies, μηπως έχεις εγκατεστημένο κάποιο σύστημα cashing που δημιουργεί πρόβλημα;
- Έλεγξε το αρχείο καταγραφής σφαλμάτων αν εγγράφεται κάτι σχετικό.
#1033
texnopol έγραψε: 2.Mεσα στο admin στις κατηγορίες οταν προσπαθώ να κανω νεα κατηγορία δεν την δεχεται ουτε την κανει save βγαζει το παρακατω μηνυμα
Ειδοποίηση: Παρακαλώ ελέγξτε προσεκτικά τη φόρμα για λάθη!
Το ιδιο κανει και στα προϊντα!!
Επίσης θα πρέπει να βάλεις όνομα και Meta αν δεν κάνω λάθος και στην Αγγλική γλώσσα :D
Όταν σου βγάζει το μήνυμα αυτό συνήθως θα σου κοκκινίσει τα πεδία που χρειάζεται απαραίτητα.
#1034
Kαλησπέρα
Πολύ σωστά θέλει και στα Αγγλικά αυτό ειναι το σημείο που μου διέφυγε!
Σας ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη ανταπόκρισή σας στο θέμα μου :D

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!