OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#1131
Καλησπέρα,

Μιας που έχω εξελιχθεί λίγο πάνω στο θέμα ,και έπειτα από εγκατάσταση διάφορων xml , τυχαίνει ή φωτογραφία μου ή το κείμενο μου ,να πέφτει πάνω στην αλλαγή της γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά οπότε και δεν φαίνεται ωραίο.

Πως μπορώ να μετακινήσω την γλώσσα;
#1140
Τροποποιώντας το stylesheet.css του θέματος. (εννοείται ότι πρέπει να γνωρίζεις καλά CSS)
#1142
Opencart-Hellas έγραψε:Τροποποιώντας το stylesheet.css του θέματος. (εννοείται ότι πρέπει να γνωρίζεις καλά CSS)
τα έχω ανοίξει το stylesheet.css και τα επεξεργάζομαι,το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω πουθενά το fitment ή το order όπως έχουν οι υπόλοιπες επιλογές μέσα στο #head <div>
#1144
Γνωρίζεις CSS ή το πας ψαχτά; Αν δεν γνωρίζεις, παράτα τα και διάβασε 1-2 σχετικά βιβλία.
#1146
Opencart-Hellas έγραψε:Γνωρίζεις CSS ή το πας ψαχτά; Αν δεν γνωρίζεις, παράτα τα και διάβασε 1-2 σχετικά βιβλία.
Ελάχιστα πράγματα γνωρίζω. Δεν μπορώ να πώ ότι είμαι και expert. Βλέπω πολλά βίντεο κρατάω σημειώσεις κτλ. και αυξάνω τις γνώσεις μου μέρα με την ημέρα.
#1158
ok, πάγωσε το project για 2-3 βδομάδες , διάβασε 1-2 βιβλία για CSS και μετά ξαναπιάστο. Όσο και αν σου φαίνεται καθυστέρηση, στο τέλος θα έχεις πολύ γρηγορότερα και σωστότερα αποτελέσματα γιατί δε θα ψάχνεσαι. Το να πειράζεις CSS χωρίς να έχεις γνώσεις σε responsive sites είναι σα να φωνάζεις τον ηλεκτρολόγο της γειτονιάς σου να διορθώσει τις καλωδιώσεις σε F16 :D

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!