OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
Από new_man
#1303
μην φοβάσαι, δεν είναι ερώτηση παγίδα
Αλοίμονο δεν το νομίζω αυτό, παρακολουθώ το forum και ξέρω από πρώτο χέρι τη βοήθεια που προσφέρεις σε όλους ;)

Αν και εχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που το κατέβασα και στο μεταξύ δεν έχει χρειαστεί να το ξανακατεβάσω έτσι ώστε να μου είναι πιο πρόσφατο και να το θυμάμαι, πρέπει να είναι κατά 99% αυτό http://www.opencart.com/index.php?route ... _license=0.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1310
Καλημέρα

- Έλεγξε αν έλαβες τα Ελληνικά αρχεία μετάφρασης για την αποστολή email που σου έστειλα στο email σου.

- Αν χρησιμοποιείς SMTP δοκίμασε και αυτό το fix:
Άνοιξε το αρχείο system/library/mail.php σε ένα text editor.
Τη γραμμή 89:
Κώδικας: Επιλογή όλων
$header .= 'Subject: ' . $this->subject . $this->newline;
άλλαξε την σε:
Κώδικας: Επιλογή όλων
$header .= 'Subject: ' . '=?UTF-8?B?' . base64_encode($this->subject) . '?=' . $this->newline;
Από new_man
#1313
Καλησπέρα,
- Δεν έχω λάβει κάτι σχετικό στο mail μου.
- Δεν έπαιξε. Το είχα δοκιμάσει και εγώ την προηγούμενη εβδομάδα από κάποιο αντίστοιχο θέμα που είχα βρεί.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1322
Δες πάλι, σου τα ξανάστειλα. Αν το πρόβλημα δεν οφείλεται στα αρχεία τότε δυστυχώς θα χρειαστεί ενδελεχής έλεγχος στην εφαρμογή και τον server αλλά για ευνόητους λόγους αυτή η υπηρεσία δεν μπορεί να παρασχεθεί από το φόρουμ στα πλαίσια της δωρεάν υποστήριξης.
Από new_man
#1329
Ευχαριστώ πολύ, έλαβα τα αρχεία σου. Στα γρήγορα που δοκίμασα και αυτό δεν φαίνεται να λειτουργεί.
Θα το κοιτάξω πιο καλά και θα ενημερώσω.
Αν το πρόβλημα δεν οφείλεται στα αρχεία τότε δυστυχώς θα χρειαστεί ενδελεχής έλεγχος στην εφαρμογή και τον server αλλά για ευνόητους λόγους αυτή η υπηρεσία δεν μπορεί να παρασχεθεί από το φόρουμ στα πλαίσια της δωρεάν υποστήριξης
Απόλυτα καταννοητό!

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!