OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#1410
Καλημέρα.

Έχω στήσει δοκιμαστικά ένα Opencart 2.0.2.0 και ψάχνω τρόπο να κάνω τα παρακάτω:

1. Σε κάθε είδος, εκεί που έχει τον κατασκευαστή θα ήθελα να έχει και ένα κείμενο π.χ. 'Ενημερωτικό Έντυπο' και όταν πατάει κάποιος εκεί να κατεβάζει το PDF.
Έψαξα λίγο, έκανα κάποιες δοκιμές, δεν βρήκα default λύση.
Ανέβασα ένα αρχείο, το όρισα στα Links , αλλά δεν εμφανίζεται.
Δεν μπορώ να το βάλω στην περιγραφή, γιατί το Opencart το ενημερώνω με γέφυρα, και η περιγραφή ενημερώνεται από το ERP.

2. Το ίδιο θα ήθελα και στις κατηγορίες.
Όταν ανοίγει κάποιος μια κατηγορία, κάπου στο επάνω μέρος να έχει "Κατάλογος Εταιρίας 2015" και να μπορεί ο άλλος να κατεβάσει το PDF.
Δεν νομίζω πως εκτός από Module (αν υπάρχει) υπάρχει άλλη εύκολη λύση από το να φτιάξω html στην περιγραφή της κατηγορίας.

Σας ευχαριστώ εκ' των προτέρων :)
#1412
Καλημέρα, είμαι πολύ 'φρέσκια' στο opencart και ελπίζω να κατάλαβα αυτό που θέλεις να πετύχεις.
Από την στιγμή που ενημερώνεις τις περιγραφές των προϊόντων σου με γέφυρα θα πρέπει να δημιουργήσεις με custom field το πεδίο για το text και το pdf και μετά με κάποιο extension πχ. Product Description Pdf να μπορούν οι επισκέπτες να κατεβάζουν το αρχείο.
#1420
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Katie σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Για το 1. θέλω ακριβώς αυτό: http://www.opencart.com/index.php?route ... ion_id=312
Δηλαδή, πάνω ή κάτω από τον κατασκευαστή να μπορώ να βάλω ένα PDF , που να είναι ένα φυλλάδιο.

Στις κατηγορίες αναγκαστικά θα παίξω με html.
#1424
Καλησπέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Αυτό σε καλύπτει;

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!