OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#1470
Επειδή είμαι νέος στη διαχείριση του OC θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος ώστε να δημιουργηθεί ένας νέος διαχειριστής της σελίδας με περιορισμένη πρόσβαση. Δηλαδή να μπορεί να διαχειριστεί κατηγορίες, προϊόντα, παραγγελίες, πελάτες, δηλαδή τα αυτονόητα για κάποιον που του παραδίδουμε το ηλεκτρονικό του κατάστημα προς χρήση. Δεν θέλω δηλαδή να δώσω πλήρη δικαιώματα και για να μη γίνει κάποια ζημιά αλλά και για ευνόητους λόγους. Αν χρειάζεται να πω ότι η σελίδα είναι σε OpenCart 1.5.6.4
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1471
Καλησπέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Ναι μπορείς να το κάνεις αυτό αναθέτοντας ή αφαιρώντας δικαιώματα πρόσβασης στους εκάστοτε χρήστες της διαχείρισης. Σε περίπτωση που δεν θέλεις να εμφανίζονται κάποια μενού σε χρήστες που δεν έχουν δικαιώματα πρόσβασης σε αυτά μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό το extension.
Από OldMen
#1475
Δηλαδή αν δεν με πειράζει η εμφάνιση αλλά η ουσία μπορώ να το κάνω και χωρίς αυτό το extension που μου λες, από το σύστημα -> χρήστες -> ομάδες χρηστών και στην ομάδα που θέλω να βάλω τον έξτρα χρήστη θα του θέσω τα δικαιώματά του. Εκεί στις 2 ομάδες που έχει από ότι καταλαβαίνω η 1η ομάδα (Άδεια Πρόσβασης) αναφέρεται στο τι θα μπορεί να βλέπει και η 2η ομάδα (Επεξεργασία Άδειας) στο τι θα μπορεί να επεξεργάζεται στην οποία θα τικάρω αυτά που θα του επιτρέπω να κάνει. Τα λέω σωστά;
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1477
Σωστά τα λες. Όμως εφόσον το extension είναι δωρεάν και δεν επιβαρύνει τις επιδόσεις του OpenCart, δεν βρίσκω το λόγο να μην το συμπεριλάβεις στην εγκατάσταση.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!