OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#1639
Καλησπέρα,

πιθανών αυτό που θα ρωτήσω να είναι μπροστά μου και απλά να μη το βλέπω. Στο top menu βγάζει τα subcategories σε ένα group με τίτλο inside <menu1> (πχ) και ακριβώς από κάτω ένα group με τίτλο <menu1> brands. Μπορώ να το ξεφορτωθώ αυτό;

Έχω ένα printscreen εδώ: http://ibin.co/23AzYQUj4k3l
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Null την 03 Ιουν 2015, 19:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1641
Καλησπέρα

Αυτό που αναφέρεις είναι τμήμα του template σου που πιθανότατα εγκαθιστά κάποιο megamenu. Αυτό δεν υπάρχει στο default και αν δεν έχουμε εικόνα της διαχείρισης σου και του κώδικα του template, δεν μπορούμε να έχουμε άποψη σε τι οφείλεται και αν είναι bug ή κάτι που μπορείς να σετάρεις εσύ.
Από Null
#1644
Καλησπέρα,

μιλάω για OC 1.5.6 με Shoppica 2.2.4. Παρόλα αυτά η αναφορά σου σε template μου ξύπνησε το μυαλό και είδα πως στο Store>Features έχει έναν διακόπτη ON/OFF σαν το τηλεκοντρόλ της τηλεορασής μου :lol:
Τα διακοπτάκια στο GUI είναι η αντίστοιχη κατάρα με το (;) στο hard-coding κομμάτι.
Ευχαριστώ για το ερέθισμα που τελικά ήταν πολύτιμη βοήθεια.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!