OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#1662
Καλημέρα, θα ήθελα να μου πείτε σας παρακλώ απο ποιο σημείο των αρχείων της Ελληνικής γλώσσας μπορώ να αλλάξω την λέξη "εκκρεμής" που χαρακτηρίζει την κατάσταση της παραγγελίας, σε κάτι άλλο που θέλω εγώ. Γενικά δηλαδή ποιο είναι το σημείο που βρίσκεται το αρχείο που με τις επιλογές για την κατάσταση της παραγγελίας. Μιλάμε για έκδοση 1.5.6.4
#1667
Καλημέρα,

Αν θέλεις να αλλάξεις μόνο την κατάληξη "εκκρεμής" βρίσκεται στα ακόλουθα αρχεία:
/admin/language/greek/sale/recurring.php Γραμμή:22
/admin/language/greek/sale/recurring.php Γραμμή:28
/catalog/language/greek/account/recurring.php Γραμμή:43
/catalog/language/greek/account/recurring.php Γραμμή:49

Αν θέλεις να αλλάξεις και τις καταλήξεις "εκκρεμεί" / "εκκρεμούν" είναι περισσότερα τα σημεία που πρέπει να γίνουν αλλαγές.
#1670
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά αυτό που θα ήθελα είναι να φαίνεται όταν μπαίνει ο εγγεγραμμένος χρήστης στη διαχείρηση του προφίλ του στο "Ιστορικό Παραγγελιών" να φαίνεται αντί για "Κατάσταση: Εκκρεμεί", "Κατάσταση: Αυτό που θέλω", επίσης όταν μπαίνει στην κάθε παραγγελία στις "Πληροφορίες Παραγγελίας" πάλι το ίδιο στο "Εκκρεμεί", "Αυτό που θέλω" και φυσικά το ίδιο και στη διαχείριση στην αρχική που εμφανίζονται οι παραγγελίες αντί για "Εκκρεμεί" να φαίνεται "Αυτό που θέλω" και μέσα στην καρτέλα Πωλήσεις/Παραγγελίες το ίδιο.
Αν είναι δυνατόν δηλαδή θέλω με λίγα λόγια γιατί μπορεί να σας μπέρδεψα, με το που γίνεται μια παραγγελία να φαίνεται παντού όχι το "Εκκρεμεί", αλλά "Αυτό που θέλω".
#1672
Η λέξη "εκκρεμεί" στην κατάσταση παραγγελίας βρίσκεται στην βάση δεδομένων και μπορείς να την αλλάξεις σε ότι θες από τη διαχείριση αν πας:
Σύστημα->Τοπική Προσαρμογή->Κατάσταση Παραγγελίας

Επίσης, αν θέλεις να αλλάξεις τη λέξη σε όλη την εφαρμογή, θα πρέπει να κάνεις αναζήτηση και στα αρχεία μετάφρασης και να πραγματοποιήσεις τις τροποποιήσεις με έναν κατάλληλο κειμενογράφο πχ notepad++, κλπ.
#1674
Σε υπερ-ευχαριστώ ήταν τόσο απλό, αλλά ίσως το περιέγραφα πολύπλοκα και γι΄ αυτό ίσως δεν σου έδινα να καταλάβεις. Την άλλαξα από το Σύστημα->Τοπική Προσαρμογή->Κατάσταση Παραγγελίας όπως μου είπες. Αυτό ακριβώς ήθελα, να΄σαι καλά. :D

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!