OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από katopodisp
#1860
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα,
είμαι νέο μέλος γι' αυτό να μου συγχωρήσετε τα όποια λάθη καθώς βρίσκομαι ακόμα στο στάδιο της προσαρμογής. :ugeek:
Θα ήθελα να σας κάνω την εξής ερώτηση:
Εγκατέστησα το opencart Version 2.0.3.1 και το Ελληνικό language pack που έχει δημιουργήσει η ομάδα του opencart-hellas. Το πρόβλημά μου είναι ότι στο κουμπί της παραγγελία πάνω δεξιά αντί για κόμμα (,) πριν το δεκαδικό μέρος της χρέωσης εμφανίζεται αυτό "0decimal_point00€".
Εάν είναι πρόβλημα το οποίο έχει λυθεί ήδη, ζητώ συγγνώμη αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό άρθρο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1861
Καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

- Βεβαιώσου ότι κατέβασες την σωστή έκδοση μετάφρασης.
- Έλεγξε ότι έχει ανέβει το αρχείο catalog/language/greek/greek.php και ότι τα permissions του είναι σωστά.
- Αν το template σου προσθέτει δικά του αρχεία μετάφρασης διάβασε αυτό το άρθρο.
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#1863
Καλωσόρισες ,

δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει αλλά μήπως πέρασες πρώτα κάποια άλλη μετάφραση και μετά ανέβασες και το Ελληνικό language pack? Σε παλιότερο άρθρο (δικό μου) με την βοήθεια του Opencart-Hellas το έλυσα. Είχα κάνει εγκατάσταση διαφορετική έκδοση για τα Ελληνικά και περιείχε τα αρχεία
admin/language/greek/default.php
catalog/language/greek/default.php
τα οποία μετά την επανεγκατάσταση της σωστής έκδοσης αντικατέστησε τα default.php σε greek.php
admin/language/greek/greek.php
catalog/language/greek/greek.php

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!