OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
Από estros
#118
μου έχει βγάλει την ψυχή - αυτό το template - αν κάποιος έχει λίγο χρόνο μπορω να πω περισσότερα !
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#119
Καλημέρα

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ... αυτήν την περίοδο αναπτύσσω site πελάτη με άλλο δικό τους theme (το HappyCook) και έχω ανάλογη εμπειρία. Ενώ με μία πρώτη ματιά έδειχνε όμορφο και πρακτικό template με μεγάλη γκάμα πρόσθετων modules, τροποποιώντας το αντιμετώπισα:
- Xαοτικό και κρυπτικό css πολύ γενικής χρήσης με πάνω από 10 χιλιάδες γραμμές κώδικα και λογική κύβου ρούμπικ που αν κάνεις μία αλλαγή χαλάνε όλα τα άλλα. Υποθέτω ότι γράφτηκε σαν framework για να χρησιμοποιείται με μικρές αλλαγές σε όλα τους τα templates, αλλά δεν είναι καθόλου πρακτικό.
- Responsive design νάχαμε να λέγαμε ... αναγκάστηκα να το ξαναφτιάξω από την αρχή γιατί δεν με κάλυπτε σε τίποτα.
- Crossbrowser συμβατότητα χμμ ... κι εδώ έπρεπε να κάνω αρκετές βελτιώσεις.

Πάντως για να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου, δεν έχω δει μέχρι στιγμής template που να είναι 100% σωστό σύμφωνα με τις διαφημιζόμενες προδιαγραφές και να μην παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.

Στο φόρουμ μπορείς να ποστάρεις ελεύθερα οτιδήποτε τεχνικό πρόβλημα, δεν χρειάζεται να ρωτάς πριν - εκτός αν είχες ανάλογη εμπειρία με αυτά που ανέφερα παραπάνω και ήθελες να μας προετοιμάσεις ψυχολογικά... :D

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!