OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
Από mmaklar1971
#2035
καλησπερα . κατεβαζω φοτο στο φ.β π.χ τσαντες και επανω θελω να βαζω το λινκ να παταει ο πελατης και να πηγαινει στην κατηγορια να δει τις τσαντες . γινεται βεβαια αλλα βαζω ολο το λινκ μαζι με το ονομα .παραδειγμα ..<< http://www.narcisse.gr/index.php?route= ... ry&path=69 >> .αν κανω κοπυ ολο αυτο το ανοιγει .βλεπω πολλους εχουν ενα μικρο λινκ και πατας και παει στο προιον .απο που το κανω αυτο ?
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#2036
Μιλάς μάλλον για μια υπηρεσία URL Shortener έχει και η google μπορείς να το δεις εδώ https://goo.gl/ ;)
Από mmaklar1971
#2038
γεια σου φιλε .ναι αυτο νομιζω ειναι να την φτιαξω εκει .λεω μην γινεται απο το συστημα να στην βγαζει αφου επιλεξεις και το αποθηκευσεις .ευχαριστω παντως
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#2039
Κοίταξε αυτό είναι απλά μια υπηρεσία.

Αν δεν κάνω λάθος κυριάρχησε από το Twitter που έχει μικρό όριο χαρακτήρων για να κάνεις ένα post.
Στο Facebook δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα το κάνεις μόνο για λόγους "εμφάνισης" .
Άλλο δηλαδή να φαίνεται ένα link με 50 χαρακτήρες και άλλο ένα μικρό και περιποιημένο.

Εγώ θα σου πρότεινα να διαβάσεις λίγο για την ενεργοποίηση SEO URLs και από εκεί πέρα προσωπικά για εμένα η υπηρεσία αυτή είναι περιττή.
Από mmaklar1971
#2040
να το διαβασω αν μου πεις που ειναι αδερφε .ειμαι και ασχετος το παλευω . οπως και αν εχει σε ευχαριστω και ευχαριστω επισης ολους οσους βοηθησαν εως τωρα !!
Από aegean-oc
#2041
mmaklar1971 έγραψε:κατεβαζω φοτο στο φ.β
Όταν γράφεις κάτι να προσπαθείς να εκφράζεσαι σωστά.
  • Κατεβάζεις φώτο από το FB? ή
  • Ανεβάζεις φώτο στο FB?
Υποθέτουμε λοιπόν το δεύτερο.
mmaklar1971 έγραψε:γινεται βεβαια αλλα βαζω ολο το λινκ μαζι με το ονομα .
Γνώμη μου πάντα είναι αφού φτιάξεις τις SEO URLs να χρησιμοποιείς αυτή τη url που θα σου βγει ολόκληρη. Το όνομα βοηθά στην αύξηση της επισκεψιμότητας, μέσω των μηχανών αναζήτησης.
Ούτως ή άλλως θα είναι πιο μικρή απ' ότι είναι τώρα.
gxHL έγραψε:Εγώ θα σου πρότεινα να διαβάσεις λίγο για την ενεργοποίηση SEO URLs και από εκεί πέρα προσωπικά για εμένα η υπηρεσία αυτή είναι περιττή.
mmaklar1971 έγραψε:να το διαβασω αν μου πεις που ειναι αδερφε
Πήγαινε Σύστημα->Ρυθμίσεις->Επεξεργασία(κατάστημα) στη καρτέλα Διακομιστής ή Server.
Εκεί που λέει SEO URLs να πατήσεις Ναι.
Στη συνέχεια να επεξεργαστείς κάθε κατηγορία και κάθε προϊόν Στη δεύτερη καρτέλα ΣΤΟΙΧΕΙΑ ή DATA εκεί που λέει SEO Keyword Ενα όνομα που θα φαίνεται στη url. Προσοχή χωρίς κενά. Αν θέλεις να βάλεις 2 λέξεις, τις ενώνεις μόνο με παύλες(-).
Φτιάξε κανα δυό, παίξε και θα καταλάβεις

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!