OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#2206
Καλησπέρα, δημιούργησα ενα eshop με version 2.3.1
Μετά την αγορά κάποιων προϊόντων μου εμφανίζει το login.Αν κανεις αγορά σας επισκέπτης σου εμφανίζει κανονικα τη φορμα εγγραφης και προχωραει μεχρι τελους ολοσωστα.

το προβλημα βρισκεται στο αν εισαι ήδη χρηστης και βαλεις τους κωδικους σου και πατησεις συνεχεια κανει το login σωστα αλλα δε συνεχιζει και κολλαει , δηλαδη δεν κανει expand τα βηματα..

εμφανιζει ολα τα βηματα
Βήμα 1: Επιλογές Αγοράς
Βήμα 2: Λεπτομέρειες Χρέωσης
Βήμα 3: Λεπτομέρειες Αποστολής
Βήμα 4: Τρόπος Αποστολής
Βήμα 5: Τρόπος Πληρωμής
Βήμα 6: Επιβεβαίωση Παραγγελίας

χωρις να μπορεις να τα κλικαρεις ...

Δεν εχω πειραξει κανενα αρχειο checkout.php η μονη αλλαγη που εχω κανει απο το fresh install ειναι οτι εχω αντιγραψει (σωστα αφου δουλευει ) το flatrate για να εχω αλλα μεταφορικα σε αλλους νομους.

τι μπορει να συμβαινει ? τι πρεπει να κοιταξω ?
giap.nedia.gr ειναι το domain , ευχαριστω πολυ
#2208
Με όσα refresh και αν εκανα , δε συνεχιζε , το μονο που αλλαξα πριν λιγο ειναι τη χρηση ssl και τωρα μονο με refresh ξεκολαει. Αν πατησεις ομως απο το καλαθι αγορά πριν την εμφανιση, εκει εχει το θεμα...Δε ξερω αν βοηθανε αυτες οι πληροφοριες απλα για να κανετε reproduce το error
#2211
Δοκιμάζοντας να φτιάξω λογαριασμό και να κάνω παραγγελία μου δούλεψε όμως προσπαθώντας πολλαπλές φορές να μπω στην ιστοσελίδα με καθαρή cache διαπίστωσα ένα πρόβλημα με το template σου.
Στην αρχή υπάρχουν αυτές οι δύο γραμμές
<script src="catalog/view/javascript/jquery/jquery-2.1.1.min.js" async type="text/javascript"></script>
και
<script src="catalog/view/javascript/bootstrap/js/bootstrap.min.js" async type="text/javascript"></script>
Έπειδη έχουν την λέξη async ο περιηγητής τις κατεβάζει παράλληλα. Όμως το bootstrap.min.js απαιτεί το jquery για να δουλέψει οπότε αν κατέβει πρώτο πετάει ένα javascript error και μετά δεν σου δουλευει κανένα script. Αυτό συμπεριλαμβάνει το καλάθι, τις παραγγελίες το banner κλπ

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!