OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#2258
Καλησπέρα στην κοινότητα. Θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω.
Στα σχόλια της παραγγελίας, στο τελευταίο βήμα πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας, καθώς επίσης και στα σχόλια του προϊόντος, μου εμφανίζονται κατά την εκτύπωση του email όπως και στο email που έρχεται στη διαχείριση μόνο 20 χαρακτήρες. Πληροφοριακά πρόκειται για online delivery στο οποίο έχω δημιουργήσει μια "επιλογή" "περιοχή κειμένου" για τα σχόλια του προϊόντος και υπάρχει σε κάθε προϊόν.
Τι πρέπει να αλλάξω για να παίρνει όλους τους χαρακτήρες και στις 2 περιπτώσεις, αν δεν είναι το ίδιο και για τις δυο;
Μιλάμε για OC 1.5.6.4 :?: :?:
#2268
Καλησπέρα

Για το checkout στο αρχείο catalog/controller/checkout/confirm.php την γραμμή 355
Κώδικας: Επιλογή όλων
'value' => (utf8_strlen($value) > 20 ? utf8_substr($value, 0, 20) . '..' : $value)
κάνε την
Κώδικας: Επιλογή όλων
'value' => $value
Για το email του διαχειριστή στο αρχείο στο αρχείο catalog/model/checkout/order.php την γραμμή 534
Κώδικας: Επιλογή όλων
$text .= chr(9) . '-' . $option['name'] . ' ' . (utf8_strlen($value) > 20 ? utf8_substr($value, 0, 20) . '..' : $value) . "\n";
κάνε την
Κώδικας: Επιλογή όλων
$text .= chr(9) . '-' . $option['name'] . ' ' . $value . "\n";
#2272
Κατ΄ αρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έκανα το "20" "200" για να υπάρχει και ένα όριο στους χαρακτήρες και είναι ΟΚ. Απλά επειδή πρόκειται για online delivery ξέχασα πως είχα βάλει ένα πρόσθετο που στέλνει στον διαχειριστή δηλαδή στο κατάστημα το ίδιο ευχαριστήριο email που πάει στον πελάτη επειδή είναι πιο εμφανίσιμο για εκτύπωση. Εκείνο από ποιο αρχείο θα το αλλάξω μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ;
#2274
Δοκίμασε στο αρχείο catalog/model/checkout/order.php να τροποποιήσεις όπως θέλεις την γραμμή 401
Κώδικας: Επιλογή όλων
'value' => (utf8_strlen($value) > 20 ? utf8_substr($value, 0, 20) . '..' : $value)
Αν δεν λειτουργήσει με το παραπάνω, θα πρέπει να μας πεις ποιο extension χρησιμοποιείς για να δούμε τι κώδικα χρησιμοποιεί.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!