OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#126
καλησπερα
εχω προβλημα με τους τροπους αποστολης. ξαφνικα ενω τους εχω ενεργοποιημενους μου βγαζει μονο ενα παραλαβη απο το καταστημα. χαθηκε η αντικαταβολη κ η δωρεαν παραδοση που ειχα κ εχω ενεργοποημενες. μπορειτε να με βοηθησετε?
#127
Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Στην αντικαταβολή κάνε τα ακόλουθα:
- Στο σύνολο για να ενεργοποιηθεί αυτή η αποστολή δήλωσε 0.01
- Στις ζώνες επίλεξε "όλες οι ζώνες" ή αν θέλεις να ενεργοποιείται σε συγκεκριμένες ζώνες, έλεγξε αν ο πελάτης που το δοκιμάζεις έχει διεύθυνση που να ανήκει στη ζώνη που είναι δηλωμένη στην αντικαταβολή.

Στην δωρεάν αποστολή τα πράγματα είναι απλά. Ενεργοποιείται μόνο αν το σύνολο της τιμής του καλαθιού στο checkout είναι μηδενικό.
#128
Καλησπερα κ χρονια πολλα
στην αντικαταβολη μου το βγαζει κανονικα αλλα δεν βγαζει την χρεωση της.
στην αποστολη με χρεωση βαρους την ενεργοποιο κανονικα οπως την ειχα πχ: 4:10.5:12.6:14 αλλα σαν τροπο αποστολης δεν μου τον εμφανιζει
αυτα τα δυο προβληματα εχω
#129
Καλημέρα

Το module της αντικαταβολής του Opencart δεν υποστηρίζει χρέωση, η τιμή που δηλώνεται είναι για να ενεργοποιείται το module από εκείνο το ποσό και πάνω. Αν έχεις εγκαταστήσει κάποιο άλλο module, vqmod, κλπ ή αν έχεις τροποποιήσει το υπάρχον, πρέπει να περιγράψεις αναλυτικά τι έκανες για να σε βοηθήσουμε.

Σχετικά με την αποστολή βάσει βάρους, έλεγξε αν η γεωγραφική ζώνη που εμφανίζεται στην αποστολή βάσει βάρους περιλαμβάνει και τη ζώνη (χώρα/περιφέρεια) που έχει δηλωμένη ο πελάτης σου πηγαίνοντας στις
Ρυθμίσεις->Τοπική Προσαρμογή->Γεωγραφικές Ζώνες. Επίσης έλεγξε στα προϊόντα σου ότι στην επιλογή "Απαιτεί Αποστολή:" (Requires Shipping) έχει δηλωθεί "Ναι" και ότι η τιμή βάρους είναι σε κιλά και όχι σε γραμμάρια (εφόσον στην Αποστολή βάσει βάρους έχεις δηλώσει κιλά).

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!