OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από mariosK
#188
Καλησπέρα σας,

Είμαι νέος στο opencart, δεν το έχω χρησιμοποιήσει πότε. (έχω αρκετά χρόνια εμπειρία στο xcart & woocommerce)
Πληροφοριακά θα ήθελα να μάθω τι είναι το VQmod. Δηλαδή αν είναι απαραίτητο ή δεν είναι κτλ

Επίσης έχω εγκαταστήσει το opencart επιτυχώς (με autoinstaller απο το control panel)
Το επόμενο μου βήμα είναι να εγκαταστήσω ένα extension που αγόρασα : http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=3621
Στα features του extension λεει π.χ. "Utilizes vqmod for upload and use install"

Άπλα πριν ακολουθήσω τις οδηγίες εγκατάστασης του extension θα ήθελα να ξέρω για το VQmod, μην πάρω "λάθος δρόμο.. και μπλέξω.."

Ευχαριστώ
Μάριος
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#189
Καλησπέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα Opencart.

Το vQmod είναι απόλυτα ασφαλές και δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να δημιουργήσει προβλήματα στην εφαρμογή σου. Η εγκατάσταση του vqmod τροποποιεί μόνο δύο core αρχεία (index.php, admin/index.php) και όλα τα αρχεία του βρίσκονται στον δικό τους φάκελο "vqmod". Αν χρειαστείς ποτέ να το απεγκαταστήσεις, απλά επαναφέρεις αυτά τα δύο αρχεία από το zip της αρχικής εγκατάστασης. Επειδή την εγκατάσταση την έκανε autoinstaller, πριν εγκαταστήσεις το vQmod μπορείς να κάνεις αντίγραφα αυτών των δύο αρχείων για να μπορείς εύκολα να τα επαναφέρεις.

Για περισσότερες λεπτομέρειες διάβασε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Από Sakoulis
#279
@ mariosK
Θα μπορούσες να βάλεις τον τίλτο "Τι είναι το vQmod;" στο άρθρο σου για να είναι πιο σαφής με το περιεχόμενο της ανάρτησής σου.

Πέρα από αυτό, ήθελα να ρωτήσω αν κατατοπίστηκες και an έχουν λυθεί οι απορίες σου σχετικά με το vQmod.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!