OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από spithas
#3168
Παίδες καλησπέρα. Θα ήθελα τα φώτα σας. Χρησιμοποιώ το opencart με έναν διαφορετικό τρόπο.θα ήθελα να κάνω όμως μία ερώτηση. Έχω στήσει το opencart σε ένα φακελο, και θέλω να αντιγαρψω ακριβώς το ίδιο και σε έναν άλλο φακελο και το οποίο θα λειτουργεί όμως με την ίδια βάση δεδομένων. Ή μόνη διαφορά που θα έχουν θα είναι απλά ότι θα το ένα θα στέλνει σε διαφορετικό mail από ότι το άλλο. Θα έχω κάποιο πρόβλημα πιστευετε; Ευχαριστώ.
Από spithas
#3175
δεν θέλω να δώσω το site για να μην θεωρηθεί διαφήμιση, αλλα το έχω φτιάξει έτσι ώστε, ο επισκέπτης να μπένει να επιλέγει κουφώματα αλουμινίου, λαμβάνω εγώ το τη κουφώματα ζητάει, και του στέλνω την προσφορά μου. έχω σκεφτεί λοιπόν, να κάνω το εξής, να βάζουν οι αλουμινάδες, Link προς τη σελίδα μου, (αφου θα θέλουν οι δικοι τους επισκέπτες να ζητάνε προσφορές) π.χ Www.prosforesgiakoufomata.gr ,όταν θα στέλνει αλουμινάς απο τη σελίδα του Link σε εμένα θα τον πηγενει στο www.prosforesgiakoufomata.gr/onomaaloumina που σε αυτο το φακελο θα έχω εγκαταστήσει παλι opencart με ίδια φόρμα... απλα στο τέλος θα στέλντονται όλα στο mail του αλουμινά ...Αρα, αυτό που ρωτάω είναι ..εάν το opencart που έχω εγκατεστημενο στο www.prosforesgiakoufomata.gr (to domain einai tixeo) το αντιγραψω και σε άλλους καταλόγους, www.prosforesgiakoufomata.gr/pelatis1 www.prosforesgiakoufomata.gr/pelatis2 και τα αφύσω όλα ίδια, με την ίδια βάση δεδομένων απλα στις ρυθμίσεις βάζω διαφορετικό email, θα υπάρχει κάποια δυσλειτουργία με την βάση δεδομένων?
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#3178
Καλημέρα, αυτό μπορείς να το υλοποιήσεις με multistore. Μία εγκατάσταση OpenCart με πολλαπλά καταστήματα σε subdomains.
Από spithas
#3190
απίστευτο :) ακριβώς ότι έψαχνα.... να πω όμως κάτι... το έφτιαξα, κάποια στιμγή δούλεψε
(επάνο αριστερά άλλαξε και το λογοτυπο του καταστήματος) μετά έφτιαχνα κάτια για τα seo url και γενικα με το .htaccess
Και τώρα που προσπαθώ να φτιάξω ένα, φτάχων το subdomain αλλα μου εμφανίζει το κανονικό μαγαζι.... και όχι αυτό με το οποίο το έχω συνδέσει. πάει κάπου το μυαλό σου που να κοιτάξω? ευχαριστώ.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!