OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#3515
Καλησπέρα, έχω κάνει αναζήτηση και δεν βρήκα παρόμοιο θέμα, οπότε ανοίγω ένα.

Αυτή την στιγμή τρέχω την έκδοση 1.5.5.1 και οι ομάδες μου δουλεύουν σωστά όμως ετοιμάζομαι να κάνω αναβάθμιση στο 2.χ και έχω την εξής απορία/πρόβλημα. (οι δοκιμές γίνονται σε έκδοση 2.0.3.1)

'Εχω τρεις ομάδες πελατών(Λιανικής-Επαγγελματία-Χονδρική).

Η ομάδα Λιανικής δεν χρειάζεται έγκριση λογαριασμού, ενώ οι άλλες 2 ναι. Επίσης αγοράζοντας σαν επισκέπτης βλέπεις αυτόματα τιμές Λιανικής ομάδας, ενώ στην δημιουργία λογαριασμού υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις μία από τις τρεις.

Αυτές τις ρυθμίσεις δεν έχω καταφέρει να τις μεταφέρω στο 2.χ. Η μόνη επιλογή που έχω στις ομάδες πελατών είναι αν χρειάζεται έγκριση.

Επίσης ο επισκέπτης πλέον έχει την δυνατότητα να επιλέξει ομάδα λίγο πριν την αγορά αλλάζοντας έτσι τις τιμές του ενώ δεν έχει εγκριθεί σας Επαγγελματίας ή Χονδρικής πελάτης.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
#3524
Έκανα δοκιμή και σε 2.1.0.2 πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Ο επισκέπτης ενώ είναι στο checkout αλλάζει ομάδα(π.χ. επαγγελματίας) και αυτόματα αλλάζουν οι τιμές του στο καλάθι κάτι που δεν θέλω να γίνεται.

Κανονικά έπρεπε να είναι μόνο λιανικής και αν θέλει να κάνει εγγραφή να επιλέξει επαγγελματίας/χονδρική για να γίνει έγκριση ο λογαριασμός του.

Στο 1.5.5.1 δεν είχα κανένα πρόβλημα να το ρυθμίσω έτσι. Θέλω να πιστεύω ότι είναι κάτι απλό αλλά δεν το βλέπω.

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!