OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#3823
Εδώ και 4 μήνες διαχειρίζομαι το eshop της εταιρείας που δουλεύω σε opencart 2.1.0
Λόγω του ότι χρειαζόμουν αρκετά πράγματα αγοράσαμε και τα αντίστοιχα extensions. Εγώ δουλεύω γενικά στο backend μιας και δεν έχω πρόσβαση σε κώδικα. Εμπειρία γενικά έχω από σελίδες αλλά για λόγους ασφαλείας δεν έχω πρόσβαση.
Για να μπω στο ψητό
Θέλει ένας φίλος να φτιάξει eshop. Αυτός πουλάει καφέδες και ξηρούς καρπούς. Το πολύ πολύ να έχει 40 προϊόντα.
Εγώ του έστησα το opencart , βρήκα ένα free theme και όλα καλά.

Αυτός θα στέλνει είτε με κούριερ η μεταφορική η παράδοση με το αμάξι της δουλειάς αν είναι για Αθήνα.
Θα δέχεται πληρωμή με κατάθεση , η με αντικαταβολή η χέρι χέρι αν παραδίδει τα προϊόντα αυτός

Αυτα τα παραπάνω για να στηθούν στο opencart θέλει ειδικό extension η υπάρχουν μέσα default?
Υπάρχει βέβαια περίπτωση στο μέλλον να βάλει και πληρωμή με κάρτα. Απότι ξέρω της Alpha

Δεν θέλει παπάδες ούτε Onepage checkout ούτε προϊόντα που είδατε. Θέλει να δούμε αν από default εγκατάσταση χωρίς πληρωμή extensions μπορείς να ξεκινήσεις να πουλάς.
#3824
Καλησπέρα.
Για αντικαταβολή και το κόστος της δες εδώ
http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=11301
Τα άλλα είναι default
Χρέωση βάση βάρους
δωρεάν αποστολή
και πληρωμή κατάθεση

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!