OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από mpolfo
#4030
Καλησπερα

Δεν ξερω αν εχει ξανα ανοιξει τετοιο θεμα εχω ψαξει παντως και δεν βρηκα κατι αναλογο
Θελω οταν δεν υπάρχει αποθεμα να γραφει κατοπιν παραγγελιας και να μπορεί να αγοράσει ο πελατης
Δημιουργησα μια επιλογη στη κατασταση αποθεματος κατοπιν παραγγελιας. αλλαξα τις ρυθμισεις-.>επιλογες->αποθεμα και εβαλα ναι στις επιλογες εμφανιση ειδοποιησης μη διαθεσιμου και ναι στο εγορα μη διαθεσιμου πριοντος
Στο προιον ορισα 0 αποθεμα και να μην αφαιρεται απο το αποθεμα και εβαλα την επιλογη κατοπιν παραγγελιας αλλα δεν μπορεις να το αγορασεις . το κουμπι στο καλαθι δεν ειναι ενεργο.
τι κανω λάθος ?
σιγουρα ειναι κατι απλο αλλα δεν παει το μυαλο μου.
αν ξερει καποιος ας βοηθησει παρακαλω

Ευχαριστω
Από mpolfo
#4041
Καλημερα

αν ενοεις το ctrl+F5 το εχω κανει , επισης εχω καθαρισει οτι παλια σφάλματα ειχε καταγραψει αλλα παλι δεν δουλευει. Η εκδοση του Opencart ειναι 2.1.0.1 με εγκατεστημενο το journal .
κατι κανω τωρα λαθος αλλα τι
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4043
Καλημέρα και από εμένα,

Το theme journal έχει μια επιλογή που καθαρίζει την cache. Με το που πατήσεις πάνω στο μενού journal σου βγάζει από κάτω δύο υπομενού:
1. Dashboard
2. Clear Cahce

πατα την δεύτερη επιλογή και δοκίμασε ξανά.
journal_clear_cache.jpg
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Από mpolfo
#4044
Εκανα clear cache απο το Journal αλλα το προβλημα παραμενει. Δεν μπορω να πατησω το κουμπι αγορα στο προιόν
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4045
Από ότι φαίνεται δεν είναι κάτι απλό γιατί πιθανότατα να υπάρχει κάποιο "πρόβλημα" και ίσως και για αυτόν τον λόγο να σου εμφανίζει κάποια errors στο log file. Θα πρέπει να το δω μέσα από το διαχειριστικό αν θέλεις να βοηθήσω.

Σου έχω στείλει μην.
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4047
Λύθηκε.
Υπήρχε μια ρύθμιση στα setting του journal που απενεγροποιούσε το κουμπί αγοράς όταν το απόθεμα είναι μηδενικό.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!